Funkcjonalne prześcieradła

Prześcieradła można śmiało zaliczyć do tekstyliów, które towarzyszą nam każdego dnia. Bez względu na to, czy mamy duże małżeńskie łoże, czy śpimy na rozkładanej kanapie, do efektywnego wypoczynku potrzebna jest nam dobrej jakości pościel oraz prześcieradło. Jeżeli chodzi o ten drugi produkt, to zawsze warto wybierać prześcieradła, które są funkcjonalne i które będą delikatne dla naszej skóry. Jak to zrobić?

Dobrej jakości prześcieradła z gumką

Dobierając prześcieradła z gumką, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim liczą się wymiary takiego produktu. Nie bez znaczenia jest także rodzaj materiału oraz jego kolor. Jeśli chodzi o dobrą jakość produktu, to materiał, z którego uszyte jest prześcieradło, powinien być delikatny i bezpieczny dla naszej skóry. Mnóstwo osób boryka się z różnymi alergiami i uczuleniami. Jeżeli nocą będziemy mieli styczność z jakimś sztucznym materiałem, to nasza skóra może jeszcze bardziej się zaczerwienić i podrażnić. Na szczęście w sklepach internetowych i nie tylko, znajdziemy spory wybór prześcieradeł z gumką. Są one uszyte z oddychających i bezpiecznych dla ciała materiałów. prześcieradła z gumką najlepsza jakość mogą być bawełniane, satynowe, frotte lub uszyte z materiału o nazwie jersey. Ten ostatni wariant cieszy się bardzo dużą popularnością. Jersey jest bowiem miękki w dotyku, trochę elastyczny i może występować w wielu kolorach. Jeżeli takie prześcieradło połączymy z ładną pościelą, to uzyskamy bardzo modny efekt.

Jak dobierać prześcieradła z gumką?

Zalet, które niosą za sobą prześcieradła z gumką, jest wiele. Przede wszystkim mamy do czynienia z estetycznie wyglądającym łóżkiem. Jeśli prześcieradło zostanie idealnie dopasowane, to nic nie będzie się ściągać ani zagniatać, a sama pościel będzie jeszcze ładniej się prezentować. Wariant z gumką przydaje się nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom, które mają skłonności do wiercenia się na łóżku. Jeśli chcemy, by nasz maluch miał wygodne posłanie i by prześcieradło się nie ściągało, to wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar i naciągnąć gumkę na materac. Kupując prześcieradła z gumką, musimy zwrócić uwagę na wymiary naszego łóżka. I tak na przykład, jeżeli materac ma szerokość 160 cm, to prześcieradło o takim samym lub nieco większym wymiarze będzie idealnie na nie pasować. Ważna jest także wysokość gumek przy prześcieradłach. Jeżeli nasz materac ma wysokość 10 cm, to gumka przy prześcieradle powinna mieć około 15 cm. Dzięki temu łatwiej nam będzie ubrać prześcieradło na materac, a poza tym będziemy mieć pewność, że materiał się nie ściągnie.